پیام آیت‌الله رمضانی به‌مناسبت رحلت حاج‌رضا ولایی

جمعه, 22 مرداد 1395
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیام تسلیت آیت الله حسن رمضانی به مناسبت وفات مرحوم حاج رضا ولایی از شاگردان برجسته علامه حسن زاده آملی

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تاسف و تالم شدید مطلع شدیم جناب مرحوم حاج آقا رضا ولایی که به حق از ناحیه استاد عظیم الشانمان حضرت علامه حسن زاده آملی (ادام الله ظله علی رؤسنا) به خواجه ابوسعید زمان ملقب گشته بود خرقه تهی کرد و این خاکدان را به مقصد افلاکیان ترک نمود بل به جایگاه ساکنان خطه «فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر» سفر نمود «طوبی له و حسن مآب».

آن بزرگوار که سالیان درازی را در محضر استاد حسن زاده آملی (حفظه الله تعالی) تتلمذ کرده بود در دو منقبت علم و عمل سر آمد شاگردان حضرت استاد محسوب می گشت و در این میان آنچه که بیشتر به چشم می آمد جنبه عملی ایشان بود؛ به نحوی که حضرت استاد علامه حسن زاده آملی (دام ظله) بارها در درسها و بحثها ایشان را اهل عمل و شکار معرفی می کرد و یکی از آن شکارها دریافت نغمه ملکوتی «فص حکمة عصمتیة فی کلمة فاطمیة» بود. همان نغمه ای که منجر به تالیف رساله ای مستقل به همین عنوان توسط حضرت استاد گردید.

اینجانب در گذشت این عبد صالح خدا و سالک الی الله را که حقیقتا به فعلیت رسیده و به ثمر نشسته و صاحب کشف و کرامات بود به همه علاقه مندان و دوستداران علم و حکمت و سیر و سلوک و عرفان خصوصا خاندان معظم ایشان تسلیت عرض کرده و از خداوند تبارک و تعالی برایشان صبر و اجر و برای آن بزرگوار، علو درجات خواستارم.

قم - حسن رمضانی

24 تیرماه 1393 برابر با 17 رمضان المبارک 1435 

 

خواندن 2855 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 11 شهریور 1395